Pocenie się to naturalny proces termoregulacji naszego ciała. Wraz ze wzrostem temperatur lub w czasie wzmożonego wysiłku fizycznego pocimy się bardziej. Ten stan nie wymaga leczenia. Inaczej jest jednak w sytuacji, gdy ciało poci się dużo bardziej niż wymaga tego naturalna termoregulacja. Takie zaburzenie nazywamy nadpotliwością.
W naszym gabinecie prowadzimy skuteczne leczenie nadpotliwości korzystając z możliwości, jakie daje medycyna estetyczna.
Czym jest nadpotliwość?
O problemie nadpotliwości mówimy, gdy aktywność gruczołów potowych jest zbyt duża, a ilość wydzielanego potu nadmierna. Problem może być efektem chorób i przyjmowanych leków lub nie mieć konkretnej przyczyny, co zdarza się dość często. W pierwszym przypadku zachęcamy pacjentów do podjęcia leczenia istniejących chorób lub zmiany leków, w drugim natomiast oferujemy pomoc w postaci zabiegu medycyny estetycznej.
Leczenie nadpotliwości – jak przebiega?
W leczeniu nadpotliwości stosujemy zabieg, który polega na czasowym wyłączeniu nerwów zaopatrujących gruczoły potowe. Na początku wykonujemy test, który wskazuje miejsca na ciele pacjenta dotknięte nadpotliwością. Najczęściej są to twarz, głowa, pachy, dłonie i stopy. Po wykonaniu testu wykonujemy we wskazanych obszarach ciała zabieg, który polega na podaniu w kilkunastu punktach właściwie dobranej ilości leku.
Zabieg leczenia nadpotliwości trwa dość krótko, bo od 15 do około 30 minut. Ponadto jest mało inwazyjny, bezpieczny i nie wymaga rekonwalescencji. Pacjent może od razu wrócić do swoich codziennych zajęć. Jedynie przez najbliższe 24 godziny należy ograniczyć wysiłek fizyczny i nie spożywać alkoholu. Ponadto przez 2 tygodnie od zabiegu radzimy unikać ogrzewania okolicy poddanej leczeniu, czyli np. nie korzystać z solarium lub sauny.
Leczenie pozwala zablokować wydzielanie potu na 4 do 12 miesięcy. Pierwsze efekty pacjent może zauważyć już po kilku dniach od jego wykonania. Po ustąpieniu rezultatów leczenia zabieg można powtórzyć.