Peelingi medyczne

Peeling medyczny to kolejny sposób na piękną skórę twarzy. Jest popularnym zabiegiem medycyny estetycznej, nazywanym także peelingiem chemicznym. Docenianym za widoczne efekty poprawy kondycji naskórka i skóry właściwej. Peelingi medyczne wykonujemy zarówno u osób z cerą dojrzałą, jak i u Pacjentów dużo młodszych, których skóra wymaga redukcji sebum, zaskórników czy blizn potrądzikowych.

peeling medyczny

W jakim celu wykonuje się peelingi medyczne?

Peeling medyczny stosujemy w sytuacji potrzeby redukcji przebarwień skóry i jej zmian pigmentowych. Zabieg pozwala wyrównać jej koloryt, nadać cerze nowego blasku i estetyki. Profesjonalny peeling chemiczny pozwala także spłycić pierwsze zmarszczki oraz niewielkie blizny, a także usunąć inne, drobne niedoskonałości. Dobrze jest go także wykonać po lecie, gdy skóra staje się przesuszona, wiotka i uszkodzona na skutek silnego promieniowania słonecznego. Pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Aby jednak uzyskać mocno widoczne rezultaty, zalecamy wykonanie serii 3-4 zabiegów.

Na czym polega złuszczanie naskórka?

Peelingi chemiczne przeprowadzamy przy użyciu różnego typu kwasów, które są odpowiedzialne za złuszczanie skóry. Bardzo ważne jest, aby tego typu zabiegi były wykonywane przez doświadczonego specjalistę, ponieważ indywidualne dostosowanie kwasu do potrzeb i problemów estetycznych skóry danego Pacjenta wymaga profesjonalnego podejścia i dużej wiedzy. W zabiegu można użyć różnego typu kwasów, które stymulują odnowę komórkową skóry i zapoczątkowują regenerację naskórka.

Przykładowo w zabiegu wykorzystujemy preparaty zawierające:

  • kwas trójchlorooctowy,
  • kwas migdałowy,
  • kwas salicylowy,
  • kwas glikolowy,
  • kwas azelainowy,
  • kwas cytrynowy,
  • kwas kojowy,
  • kwas pirogronowy,
  • kwas askorbinowy,
  • kwas ferulowy.

peeling medyczny

Peeling medyczny może być powierzchniowy, średnio głęboki lub głęboki, czyli docierający do głębszych warstw skóry. W tym celu specjalista nakłada jedną lub kilka warstw preparatu. Pacjent w trakcie zabiegu może odczuwać pieczenie i szczypanie, natomiast po jego wykonaniu następuje złuszczanie się naskórka. W trakcie tych objawów zalecamy unikać ekspozycji twarzy na promieniowanie słoneczne i stosować kremy z jak największym filtrem SPF.

Jakie efekty zapewnia peeling medyczny?

Pierwsze peelingi, co prawda jeszcze nie medyczne, stosowano już w starożytnym Egipcie. Już wtedy odkryto liczne zalety złuszczania naskórka. Wykonywane przez nas peelingi chemiczne działają na skórę oczyszczająco, a Pacjent zyskuje wrażenie odzyskania świeżości cery. Po zabiegu zachodzą naturalne procesy odnowy skóry, która została pobudzona do produkcji kolagenu i elastyny. Efektem tych procesów jest zwiększona gęstość skóry oraz jej większa jędrność i elastyczność.

U młodszych Pacjentów peeling medyczny stosujemy w leczeniu trądziku, ponieważ zabieg reguluje wydzielanie sebum, pozwala zmniejszyć powstawanie zaskórników, zwęża pory, pozwala spłycić blizny potrądzikowe i przyspieszyć regenerację cery.

Zaufaj mi

Skontaktuj się

Skontaktuj się ze mną. Skontaktuję się z Tobą w celu ustalenia
terminu konsultacji!

    Opinie

    Dziękuję

    Za zaufanie